Unie

Tiskové zprávy 2022


 

ZDRAVÁ, ČESKÁ, LOKÁLNÍ - I V ZIMĚ

24. 1. 2022

Podpořte české pěstitele zeleniny tím, že budete kupovat českou zeleninu. Pomůžete nejen jim, životnímu prostředí a české krajině, ale především svému zdraví. Česká zelenina je dobrou volbou pro zdraví, pro všechny, kteří dávají přednost lokálnímu původu potravin. Věrní zákazníci pomůžou českému zelinářství nejvíc.

 

STANOVISKO ZUČM K AKTUÁLNÍ EKONOMICKÉ SITUACI V ZELINÁŘSTVÍ

4. 4. 2022

Zelinářská unie Čech a Moravy z. s. (ZUČM), jako odborný svaz zaštiťující sektor produkce zeleniny v České republice, vyjadřuje obavy nad budoucností domácích pěstitelů zeleniny.

 

STANOVISKO ZMINISTR ZEMĚDĚLSTVÍ U ČESKÝCH ZELINÁŘŮ

4. 5. 2022

Zelinářská unie Čech a  Moravy z.s. pozvala do prostředí zelinářského podniku ministra zemědělství  Zdeňka Nekulu. Za přítomnosti pěstitelů zeleniny, zastupujících malé, střední i velké zelinářské podniky,  se tak ministr mohl blíže seznámit s aktuálním stavem sektoru a problémy, se kterými se nejčastěji nebo právě nyní tuzemští pěstitelé zeleniny potýkají.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA ČBS: SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SKLIZNĚ RANÝCH BRAMBOR 9. 6. 2022 V PŘEDMĚŘICKÉ A.S.

9. 6. 2022

V první červnové dekádě byla v ranobramborářských oblastech zahájena sklizeň domácích raných brambor. Čeští pěstitelé brambor zatím předpokládají průměrnou úrodu a doufají v dobrý průběh nastupující nové sezóny. I letos se pěstitelé konzumních brambor mohou zapojit do režimu jakosti Q CZ, díky němuž spotřebitel může jasně identifikovat kvalitní české brambory. 

Přidejte se k nám

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy? Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice.

Blog