Články

První letošní česká zelenina míří z polí k zákazníkům

19.04.2021 | Unie


První letošní česká zelenina míří z polí k zákazníkům

Tisková zpráva, 19. 4. 2021

 

V tomto týdnu začíná sklizeň první tuzemské polní zeleniny. Lahůdková cibulka, pažitka, ředkvičky  a chřest sklizené v tomto týdnu pomyslně odstartují letošní zelinářskou sezónu. V dalších týdnech se budou přidávat další druhy, například kedlubny, špenát, saláty a další.   Z polí zamíří čerstvá zelenina nejkratší cestou k zákazníkům. 

V tomto týdnu se po dlouhé zimě na pulty českých obchodů dostává první jarní, ryze česká polní zelenina. Sklizně jarní cibulky, ředkviček, řezané pažitky, chřestu, ale také saláty z krytých ploch již začaly, v následujících týdnech očekáváme nástup dalších druhů – bylinek, kedluben, špenátů, salátů. 

„Po skutečně dlouhé zimě můžeme našim zákazníkům konečně nabídnout čerstvě sklizenou českou zeleninu. Věříme, že nakupující té naší – české zelenině zachovají svou přízeň a budou ji vyhledávat.“, říká předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petr Hanka.

Zelenina se v ČR pěstuje na bezmála 11 tisících hektarů. Mezi nejoblíbenější patří kromě celoročně pěstovaných skleníkových rajčat a okurek již právě zmiňované jarní druhy. Od českých pěstitelů jsou nejkratší cestou distribuovány k zákazníkům.

 

Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie

Autoři fotografií - členové ZUČM.

Přidejte se k nám

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy? Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice.

Blog