Články

Ohlédnutí za výstavou FLORA OLOMOUC HORTIKOMPLEX 2022

04.10.2022 | Unie


Letošní zelinářské a ovocnářské dožínky s mottem "PLODY OTCE GENETIKY"  ve dnech 29. 9. - 2. 10. 2022 navštívilo na 20.000 návštěvníků. 

Expozice zelinářství a ovocnářství se nacházely v hlavním pavilonu A, dokreslovaly netradiční pojetí letošní FLORY především bohatostí barev, tvarů, odrůd.

Jednotlivým zelinářským podnikům, členům ZUČM, byla dána možnost realizovat si svou vlastní expozici a ucházet se tak o titul Nejlepší expozice. Proběhla také soutěž ZUČM o nejlepší výpěstky v jednotlivých kategoriích a oceňovala se také kolekce odrůd. Velký zájem byl také o možnost nakoupit si zeleninu od českých zelinářů u stánků v předsálí pavilonu A, kde byli po celou dobu výstavy přítomní naši kolegové z Čerstvě utrženo s jejich úžasnou produkcí, nebo o ochutnávky produkce přímo na stánku ZUČM.

V pátek jsme se o stánek ZUČM podělili s naším partnerem - Ústavem zemědělské ekonomiky a informací, tentokrát s jeho součástí - Knihovnou Antonína Švehly (KAŠ) a s naším členem AGRO Brno – Tuřany, a.s. . V sobotu jsme hostili Bystročické zelí s.r.o. a v neděli ZP Otice, a.s. s ochutnávkami regionálních produktů.

Po celou dobu na stánku ZUČM probíhala soutěž pro děti (i všechny ostatní zájemce) i čilá komunikace s návštěvníky.

Po ukončení výstavy byla zelenina v kondici předána potřebným společně s CHARITA OLOMOUC.

 

Děkujeme všem, kteří se výstavy aktivně zúčastnili a podpořili ji.

Děkujeme partnerům.

Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie

Přidejte se k nám

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy? Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice.

Blog