Články

Kam zamířila zelenina z expozic ZUČM po letošních výstavách?

19.10.2021 | Unie


Kam zamířila zelenina z expozic ZUČM po letošních výstavách?

Zelenina, kterou obdivovali návštěvníci na letošních výstavách (letní Flora Olomouc, Země živitelka, Zahrada Čech a podzimní Flora – HORTIKOMPLEX) neskončila v kompostu!

Právě naopak, při likvidaci výstav byla ve spolupráci s Výstavištěm Flora Olomouc a Městskými kulturními zařízeními Litoměřice, pod které spadá litoměřické výstaviště, poskytnuta pro dobrou věc.

 

To znamená, že ze zeleniny, kterou na tyto výstavy poskytli naši pěstitelé, se radovaly děti z Dětského domova v Olomouci a Klokánku v Litoměřicích a jeho prostřednictvím i v dalších Klokáncích ústeckého kraje.

 

Radost a zdraví jsme společně se zeleninou poslali také klientům a rodinám v péči Charity Olomouc a Střediska rané péče Olomouc.

 

Děkujeme všem našim pěstitelům – dárcům!

Děkujeme za spolupráci při distribuci také všem organizacím, které pomáhaly.

Více můžete nalézt i zde.

Přidejte se k nám

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy? Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice.

Blog