Články

ČESKÁ ZELENINA NA VÝSTAVÁCH - ohlédnutí za výstavou FLORA OLOMOUC, LETNÍ ETAPA

23.08.2021 | Unie


Ve dnech 19. - 22. srpna se návštěvníkům otevřela  letní etapa olomoucké Flory za účasti Zelinářské unie Čech a Moravy z. s.  - ZUČM. 

„Letní Flory se účastníme poprvé. Letošní rok vyhlásila OSN Rokem ovoce a zeleniny. Chceme tuto příležitost využít a návštěvníkům výstavy ukázat, proč k české zelenině neodmyslitelně patří pojmy zdravá, regionální, nebo také zelenina s rodokmenem“ uvádí předseda ZUČM Petr Hanka.

 

ZUČM se prezentovala na olomouckém výstavišti na galerii pavilonu A ve společném stánku s Ovocnářskou unií Moravy a Slezska. Ovoce a zelenina patří nerozlučně ke zdravému životnímu stylu a přímé setkání s návštěvníkem – spotřebitelem je pro ZUČM vzácnou příležitostí ukázat české zelinářství v dobrém světle.  Stánek ZUČM a OUMS nabídl zajímavý vhled do tohoto barvitého a chutného segmentu zemědělství. 

 

Letní etapa Flory je první z letošních čtyř plánovaných výstav. Další v pořadí bude Země živitelka, dále Zahrada Čech a do Olomouce se Zelinářská unie vrátí ke spolupořádání již 26. ročníku podzimní Flory HORTIKOMPLEXU. „Těší nás, že naše účast na výstavách je vnímána ze strany návštěvníků velmi pozitivně. Je to pro nás jedinečná příležitost přiblížit našim zákazníkům příběh české zeleniny a představit její pěstitele,“ dodává předseda Petr Hanka.

Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie
Galerie

Přidejte se k nám

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy? Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice.

Blog